Nebezpečné natáčení Policie Modrava: Jak se připravoval díl Případ u Dračí skály?

Aktualizováno 26.08.2019


Scénář epizody Případ u Dračí skály předepisoval natáčení na šumavských skalách, pod kterými se najde mrtvola muže. Na první pohled se zdálo, že s takovou lokací nemůže být problém, ale jak prozradil režisér seriálu Jaroslav Soukup, opak byl pravdou...

Pod skálou, nedaleko Vydry, je nalezen neznámý mrtvý muž. Ukáže se, že byl před několika lety zapleten do krádeže deseti milionů korun, které se nikdy nenašly... Co dělal na Šumavě? Hledal ukradené peníze, nebo stopy po parťákovi, který je tady ukryl?

Najít vhodnou lokaci pro natáčení nebylo jen tak. „Jezdili jsme v oblasti střední Šumavy a hledali vhodné skály, ale po měsíci to vypadalo špatně. Skály byly většinou na nepřístupných místech, kam by se nedostala technika, nebo byly pro filmování nezajímavé,“ prozradil režisér Soukup.

Zdroj: TV Nova

Po dvou měsících hledání se na štáb usmálo štěstí, hajný ze Srní poradil filmařům Dračí skály u Svojší. „Jde o komplex skal, který se tyčí nad Otavou u Paštěckého mostu. A to bylo ono! Místo bylo tak skvělé, že jsme podle něj i napsali název epizody,“ dodal. Jelikož bylo natáčení na skalách velmi nebezpečné, herci byli připoutaní lany, která se pak v postprodukci vymazala.

 

Díl Policie Modrava s názvem Případ u Dračí skály sledujte v neděli 28. 9. od 20:20 na Nově.