VIDEO: Další řada seriálu Policie Modrava je natočena. Padla poslední klapka!

Aktualizováno 17.11.2018


Jako proud šumavské řeky Vydry uteklo natáčení třetí řady v současnosti nejsledovanějšího seriálu Česka. Celkem šestadevadesát natáčecích dní strávil štáb seriálu Policie Modrava v šumavských lesích, hájích a městech, první klapka padla 28. května nedaleko Kašperských Hor, poslední v pátek 12. října 2018 v centru Plzně!

Režisér Jaroslav Soukup opět vsadil na šumavskou přírodu, do jejíchž krás zasadil další poutavé příběhy zločinu. A v průběhu pěti měsíců natočil ve spolupráci s 257 herci dalších osm nových příběhů populárního seriálu Policie Modrava. Poslední režisérovo „Hotovo, máme to!“ se rozeznělo plzeňskou ulicí v pátek 12. října odpoledne.

Zdroj: TV Nova


„Po tom maratonu je člověk rád, že už je konec, na druhou stranu jsme tak rozjetí, že kdybychom točili o pár týdnů déle, zvládli bychom to bez problémů,“ nechal se slyšet Jaroslav Soukup bezprostředně poté, co oznámil konec natáčení. Dojetí v hlase se však nedalo přehlédnout. Režisér je totiž rozhodnutý další řadu nenatočit. „Já bych to rád přehodnotil, kdybych měl dobré příběhy. Náměty k těmto celkem 32 dílům jsem sbíral mnoho a mnoho let, aniž bych věděl, že někdy nějaký takový seriál natočím. Zajímaly mě tehdy zvláštní kriminální příběhy, dával jsem si je stranou a pak se mi to vyplatilo, když mě napadlo udělat kriminálku z venkovského prostředí, ze Šumavy. Ale další náměty už nemám,“ vysvětlil důvod svého rozhodnutí Jaroslav Soukup. „Nerad bych, aby se ten seriál rozmělnil a aby diváci říkali, že už to není ono. Věřím, že u téhle série si řeknou, že je to pořád ta stará dobrá a zajímavá Policie Modrava. I když člověk nikdy neví. Momentálně ale nemám dobré příběhy,“ dodal s tím, že realizaci třetí řady seriálu věnuje dva roky. „Teď mám dva týdny volno a pak nastupuji na několik měsíců do střižny. Vzhledem k tomu, že jsme to začali psát v březnu 2017, budou to dva roky života,“ dodal.

Zdroj: TV Nova


Poslední natáčecí den patřil hercům Filipovi Tomsovi alias poručíkovi Sedláčkovi a Janu Monczkovi alias nadporučíkovi Francovi. Oba z placu odcházeli se smíšenými pocity. „Jednak cítím radost, že jsme to dotáhli do cíle a všechno vyšlo, jak mělo, zároveň je to smutek, protože se v téhle partě vidíme možná naposledy. Strávili jsme tady spolu skoro půl roku, s většinou z nich opakovaně, jsme si blízcí a teď se naše životy rozejdou,“ popsal Filip Tomsa krátce po natočení své poslední seriálové scény.

Zdroj: TV Nova


„Letos jsem měl to štěstí, že jsem měl první natáčecí den i poslední. Na jednu stranu cítím úlevu, na druhou stranu je mi smutno. Je to kus života, který jsme strávili tady na Šumavě, v Klatovech, v Plzni. Začínali jsme v roce 2008 pilotním dílem, je to dlouhá doba. A dneska to celé skončilo…“ netajil dojetí herec Jan Monczka.Natáčení úspěšného seriálu probíhalo na Klatovsku, Sušicku, v Plzni a okolí. Diváci třetí řady Policie Modrava nepřijdou o Soňu Norisovou alias Janu Vinickou, Jaroslava Satoranského alias Majora Koutného, Filipa Tomsu alias Kamila Sedláčka, Jarku Stránskou alias Lucii Krásenskou a další.
 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ŠUMAVSKÁ IDYLKA: Podívejte se, jak si štáb užívá mezi natáčením seriálu Policie Modrava
ŠUMAVSKÁ IDYLKA: Podívejte se, jak si štáb užívá mezi natáčením seriálu Policie Modrava

NESKUTEČNÁ ROMANTIKA: Michal Holán ze seriálu Policie Modrava požádal přítelkyni o ruku! VIDEO
NESKUTEČNÁ ROMANTIKA: Michal Holán ze seriálu Policie Modrava požádal přítelkyni o ruku! VIDEO