HLAS A VIZÁŽ ZAPORÁKA: Ve Specialistech ztvárnil ulisného vraha, jakou roli bude mít v Policii Modrava?

Aktualizováno 04.11.2017

Michal Kern
Zdroj: TV Nova

Michal Kern má hlas i tvář záporáka. V soukromí je ale velký sympaťák. Ztvárnil spousta filmových či televizních rolí. Nejvíc se však prosazuje na prknech, která znamenají svět. Zde vyniká jeho rétorika a nezaměnitelný hlas, který se stal jeho poznávacím znamením a značkou. Jaká bude jeho postava v seriálu Policie Modrava?

Policie Modrava

Michal Kern se narodil ve Valticích, ale dětství prožil v Podivíně. Herectví na DAMU v Praze studoval na přelomu milénia. Během studia hostoval v Divadle na Fidlovačce a Národním divadle. Od roku 2006 je ve svobodném povolání. Hostoval v A Studiu Rubín, Divadle Na Prádle. Pohyboval se i po pražské alternativní scéně, například v Roxy NoD, v Klubu Mlejn, MeetFactory .

Zdroj: oficiální zdroj


Několik let působil v Divadle v Celetné nebo ve Vinahradském divadle. Spolupracoval také s Divadlem Letí a s fyzickým divadlem Teatro Novogo Fronta. Od roku 2011 je členem spolku 3D Company, kde si zahrál ve hrách Central Park West, Nezvěstná, Máte jednu špatnou zprávu. Pět let hrál roli Trania ve Zkrocení zlé ženy v rámci Letních shakespearovských slavností.

Zdroj: TV Nova


Filmoví diváci měli možnost ho vidět ve filmu (např. Zoufalci, Ženy v pokušení, Láska je láska, PF 77, Aplaus, Automatic for the People). Objevil se v americkém filmu Aféra s náhrdelníkem v hlavní roli s Hilary Swank. Na televizní obrazovce se objevil v seriálech Ordinace v růžové zahradě 2 nebo Ulice.

Zdroj: TV Nova


Na plátně ztvárnil slabochy, vrahy, blázny, poťouchlíky, bezcharakterní milence i intrikující milovníky. Přesto publikum neděsí. Vizáž a hlas „záporáka" neodrazuje. Patří k hereckým oblíbencům.


Zdroj: TV Nova


Naposledy se objevil v premiérovém díle Specialistů s názvem „Zločin bez trestu“ ve kterém ztvárnil vlivného makléře, který pět let skrýval vraždu, ale nakonec byl kriminalisty odhalen. Na tento díl se můžete podívat ZDE! Nyní ho čeká role v seriálu Policie Modrava a je jasné, že opět půjde o ústřední postavu, která bude figurovat mezi hlavními podezřelými.

O tom, jak to celé ve skutečnosti bude, se můžete přesvědčit tuto neděli 8. října od 20:15 na TV Nova.

 
Jaroslav Satoranský prozradil, která role ho proslavila. Je to Kuba, ale Krkonošské pohádky to nejsou!
Jaroslav Satoranský prozradil, která role ho proslavila. Je to Kuba, ale Krkonošské pohádky to nejsou!

HEREC VÁCLAV KOPTA:´25 let jsem byl uzavřený ve své ulitě, ale nelituji toho!´ Teď ho čeká role v Modravě
HEREC VÁCLAV KOPTA:´25 let jsem byl uzavřený ve své ulitě, ale nelituji toho!´ Teď ho čeká role v Modravě

TO JMÉNO TROŠKU PŘEKVAPÍ. Legendární český střihač označil režiséra, s nímž nejraději pracuje
TO JMÉNO TROŠKU PŘEKVAPÍ. Legendární český střihač označil režiséra, s nímž nejraději pracuje

Maci/nova.cz

Hodně nepříjemný rozhovor: Kapitánku Vinickou překvapí v kanceláři její exmanžel