VELKÉ ODHALENÍ: Jak Filip Tomsa začínal? V jeho starších rolích byste ho nepoznali

Aktualizováno 03.11.2017

Filip Tomsa - A tak šel čas - 1
Zdroj:

Český herec Filip Tomsa je právě v Kristových letech, a to je ten pravý čas podívat se, co všechno za dobu stihnul. A není toho vůbec málo.

Policie Modrava

Filip se narodil 20. dubna 1984 v Bezu u Mladé Boleslavi, kde také navštěvoval základní školu. Už během základní školy se začal rozvíjet v Benátkách nad Jizerou, kam dojížděl do Základní umělecké školy. Tato investice do rozvoje jeho talentu se určitě vyplatila. Filip Tomsa v Praze poté vystudoval hudebně - dramatický obor na Pražské konzervatoři. Paradoxně Konzervatoř ale nebyla jeho první volbou. Sám Filip tvrdí, že to byla spíš náhoda a zásluha herečky Evy Horké, která ho na přijímací zkoušky připravovala. Během tohoto studia se už podíval na prkna Národního divadla, a to konkrétně ve hře Smrti Hippodamie, a stihnul i hostovat v Černém divadle Jiřího Srnce.Momentálně ho můžeme vidět v Městském divadle v jeho rodné Mladé Boleslavi nebo jako hostujícího herce pražského Divadla na Vinohradech. V tomto pražském divadle právě hraje v inscenaci Jistě, pane ministře.


Na televizních obrazovkách jsme si ho poprvé mohli všimnout v roce 2001, kdy s Českou televizí natočil inscenaci Adam a Eva 2001. Dalším významným rokem, kdy jsme si Filipa všimli, byl rok 2007. To totiž Tomsa natočil film Kvaska, kde hrál například s Lucií Vondráčkovou. Co se jeho novější filmové tvorby týče, zásadní pro něj byla hlavní role ve filmu Taxi 121 (2016), který byl inspirovaný skutečnými vraždami pražských taxikářů z roku 2014. Od té doby si zahrál už v několika filmech, pohádkách a seriálech. Mluvíme-li o seriálech, Filip Tomsa se objevil v seriálech, z poslední doby ho známe i z Ordinace v růžové zahradě 2 a nyní ho můžeme sledovat v seriálu Policie Modrava jako poručíka Kamila Sedláčka.

Zdroj:


Filipovi štěstí přeje jak na divadelních prknech a před kamerou, tak i co se lásky a rodinného života týče. V roce 2012 se oženil se svou dlouholetou přítelkyní Evou Měšťákovou, nyní Tomsovou. Seznámili se právě během natáčení Ordinace v růžové zahradě 2. S manželkou v současné době vychovávají dvě děti, o kterých tvrdí, že ho dokáží spolehlivě nastartovat.


Tomsova manželka Eva ale není jedinou Evou v jeho životě. Filip Tomsa má i sestru Evu, která je od narození mentálně postižená. To ale v žádném případě nemění jejich idylický sourozenecký vztah. Například v roce 2015 se společně objevili na koncertě Pavla Vítka, který se konal na Karlštejně. Filip se na to konto nechal slyšet, že postižení své milované sestry bere jako fakt a je rád za to, jaká je.


My proto Filipovi fandíme ještě víc a těšíme se, až ho opět uvidíme na televizních obrazovkách.
 
Kriminální seriál Policie Modrava můžete sledovat každou neděli od 20:15 na TV Nova! Poslední díly naleznete na kanále Nova Plus!

Jaroslav Satoranský prozradil, která role ho proslavila. Je to Kuba, ale Krkonošské pohádky to nejsou!
Jaroslav Satoranský prozradil, která role ho proslavila. Je to Kuba, ale Krkonošské pohádky to nejsou!

Máte postřeh jako správný kriminalista? Nenechte se oklamat a najděte 7 rozdílů!
Máte postřeh jako správný kriminalista? Nenechte se oklamat a najděte 7 rozdílů!

JAROSLAVA STRÁNSKÁ z Modravy: Promluvila o rivalitě se Soňou Norisovou. Jak to mají na place?
JAROSLAVA STRÁNSKÁ z Modravy: Promluvila o rivalitě se Soňou Norisovou. Jak to mají na place?


Hodně nepříjemný rozhovor: Kapitánku Vinickou překvapí v kanceláři její exmanžel