ROZHOVOR: Režisér Policie Modrava prozradil, co štáb během natáčení druhé řady pořádně potrápilo

Aktualizováno 15.09.2017

Policie Modrava, Jaroslav Soukup
Zdroj:

Televizní seriál Policie Modrava se vrací s novými díly, které diváky opět zavedou do malebné šumavské přírody. V každém díle se navíc objeví i nové herecké tváře. Co filmařům nejvíce zkomplikovalo natáčení?

Kriminální případy v prostředí krásné Šumavy bude řešit i nadále tým Jany Vinické, kterou ztvárnila Soňa Norisová. Stejně tak je autorem a režisérem nových dílů i nyní Jaroslav Soukup, který je na Šumavě jako doma. Co o natáčení prozradil?
 

Vedle režírování píšete k seriálu i náměty. Kde berete inspiraci?
Tak to je na tom to nejtěžší. Víceméně k první sérii seriálu jsem náměty sbíral několik let a je velmi obtížné ty dobré najít. Navíc objevím třeba nějakou povídku, ze které použijeme třeba jen pět vět. Takové základní jádro a pak už se scénáristou Mirkem Vaicem sedíme v kanceláři, vymýšlíme, co s tím dál. Není to tak, že by člověk našel námět a mohl podle něj rovnou psát scénář. To ne. K tomu se musí vymyslet další a další dějové linie, a to je docela tvrdá práce.

 

V čem bude druhá série Policie Modrava jiná než ta první?
Jiná bude v tom, že tam bude osm nových příběhů, ale základní systém naší práce zůstává stejný. Je tam hlavní příběh s tajemstvím, potom tam jsou drobné kriminální příběhy, které se odehrávají na policejní stanici, a jsou tam také osobní vztahy hrdinů. To vše v takovém mixu, stejně jako tomu bylo v první řadě. Divákům se to líbilo, takže my ve stejném stylu pokračujeme dál.

Zdroj: TV Nova

Proč jste si pro natáčení vybral právě Šumavu? Máte k ní nějaký osobní vztah?
Já jsem Plzeňák a jako malý kluk jsem s rodiči jezdil buď do Železné Rudy, nebo na Modravu. Takže k ní mám velmi blízký vztah. Navíc tam mám skoro dvacet let chatu a snažím se tam být, jak jen můžu.

 

 Jak vám s natáčením pomáhali místní obyvatelé?
Většinu filmů jsem točil v Praze, a to ještě v jejím centru, takže si dokážete představit ty nerváky, co jsme tam kdysi zažívali… Šumava je proti tomu oáza. Tam se natáčí bezvadně a nemůžeme si vůbec stěžovat. Místní nám vycházejí vstříc, protože se jim seriál líbil. Navíc si uvědomují, že to je obrovská propagace Šumavy. Například točíme v reálné policejní stanici v Kašperských Horách. Čtrnáct dní nám umožnili točit na jejich pracovišti za plného provozu.


Stalo se vám během natáčení něco neobvyklého nebo nečekaného?
Počasí. Oproti první sérii, kterou jsme točili v roce 2013–2014, kdy bylo pěkné léto, tak vloni to bylo jako na houpačce. Jeden den tak, druhý jinak. Jeden den slunce, druhý déšť. Občas jsme se trochu trápili, ale když máte dobré příběhy, tak se to dá přežít.
 

Na první díly nové série Policie Modrava se dívejte už v neděli 27. 8. 2017 od 20:20 na Nově!

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

JE TO TU: Nové díly Policie Modrava jsou tady! Podívejte se, co vás čeká
JE TO TU: Nové díly Policie Modrava jsou tady! Podívejte se, co vás čeká

Seriál Police Modrava je zpět! Poručík Sedláček má slušně našlápnuto do dějin kriminalistiky!
Seriál Police Modrava je zpět! Poručík Sedláček má slušně našlápnuto do dějin kriminalistiky!

VIDEO: Jaká bude kapitána Vinická v druhé řadě Policie Modrava? Zamilujete si ji!
VIDEO: Jaká bude kapitána Vinická v druhé řadě Policie Modrava? Zamilujete si ji!

 


Hodně nepříjemný rozhovor: Kapitánku Vinickou překvapí v kanceláři její exmanžel