JAK SE NATÁČÍ VRAŽDA? Filmaři prozradili, co vše musí přetrpět!

Aktualizováno 14.07.2017

Policie Modrava - 14. díl - 9
Zdroj: Nova.cz

Jak si filmaři poradili se scénou, ve které mělo doít k smrticímu elektrickému zkratu? Natáčení v málé místnosti, do které se muselo vejít minimálně osm lidí, dalo zabrat!

Policie Modrava

Během procházky podél vodní nádrže na Sedle našel cestář Cerman mrtvolu muže středního věku a vedle něj pistoli. Postupně policie zjistila, že muže někdo zastřelil a fingoval to jako sebevraždu. A to není všechno – vyšlo najevo, že předchozí noc se zastřelený muž zúčastnil mejdanu v chatě jednoho podnikatele z Plzně. A během bujaré party se zřejmě stalo něco, o čem nikdo nechce mluvit... Jak probíhalo natáčení dílu Policie Modrava s názvem Tak málo stačilo?


• Jeden den museli filmaři točit v malinké koupelně ve vile v Dlouhé vsi u Sušice. Během natáčení se do koupelny muselo natěsnat minimálně osm lidí. Ten den venku bylo přes 30 stupňů a v koupelně bylo k nedýchání. Štáb i herci byli zpocení, což během natáčení není zrovna ideální stav.

Zdroj: Nova.cz

• Scénu, kdy vrah hodí do vany fén, aby tím způsobil elektrický zkrat, připravoval odborník přes speciální efekty ze studia Barrandov, který musel nainstalovat do fénu rozbušku. Ve chvíli, kdy fén padá do vody, rozbušku na dálku odpálil. Tím vznikl záblesk jako při elektrickém zkratu.
 

• Natáčení scény, kdy cestář Cerman (Martin Zahálka) najde mrtvolu muže u vodní nádrže, probíhalo na Sedle u Srní. Tato nádrž slouží pro pohánění turbíny vodní elektrárny na Čeňkově pile a byla postavena během Druhé světové války francouzskými zajatci na příkaz nacistického Německa.

Zdroj: Nova.cz

• Dějová linie, kdy Petráková (Zora Valchařová-Poulová) doma pod peřinami přechovává mrtvolu svého mrtvého manžela, zatímco všem známým tvrdí, že je jen nemocný, a proto nevychází a sama si pravidelně chodí na poštu pro jeho důchod, vznikla podle skutečné události, která se odehrála před jedenácti lety. 


 

Sledujte napínavý krimiseriál Policie Modrava každé pondělí od 20:20 na TV NOVA!


NEPŘEHLÉDNĚTE:

LÉTO NA NOVĚ: Na co se můžete těšit? Oblíbené filmy, zpravodajské relace i legendární seriály!

DRAMA NA MODRAVĚ: Herečka Ivana Jirešová musela obrátit auto na střechu! Jak se scéna natáčela?


Hodně nepříjemný rozhovor: Kapitánku Vinickou překvapí v kanceláři její exmanžel