NEUVĚŘITELNÝ PŘÍBĚH: Šumavský bard Emil Kintzl a jeho znalosti hor. Pro filmaře zcela nepostradatelné!

Aktualizováno 26.06.2017

Emil Kintzl - 1

Šumavský bard Emil Kintzl zná nejjižnější české hory lépe, než kdokoliv jiný. Ne nadarmo se stal šumavským kronikářem a ne nadarmo by bez něj seriál Policie Modrava vypadal úplně jinak.

Režisér seriálu Policie Modrava se o Emilovi Kintzlovi dozvěděl od starých pamětníků, se kterými se seznámil v hospodě, začali se přátelit, a když pak přišlo k projektu Policie Modrava, tak byl skvělou volbou, aby mu pomohl při hledání seriálových objektů.


Poté co se odvysílal první díl krimi seriálu Policie Modrava, stoupl zájem o tuto oblast a lidé začali vyhledávat místa, kde se seriál natáčel. V loňském roce byly vytvořeny prospekty, podle kterých mohl divák prozkoumat, kde se Policie Modrava natáčela. Oblíbená byla zejména policejní stanice, kde diváci vídali Soňu Norisovou nebo Filipa Tomsu.


Emil Kintzl proslul také jako kronikář Šumavy, kde se věnuje zmizelým místům a přiznal, že lituje všeho, co na Šumavě bylo. "Až na výjimky jsou vesnice mezi Hartmanicemi a Železnou Rudou srovnané se zemí. Už málokdo ví, kde co stálo, všude je jen křoví. S vesnicemi zmizela i divadla, kostely, školy, hospody," uvedl Kintzl.


Celý rozhovor s Emilem Kintzlem najdete ve speciálu POLICIE MODRAVA, průvodce Šumavou - po stopách seriálu. Společně s námi se vydejte po stopách případů Soni Norisové alias Jany Vinické, které se svým týmem řešila. Časopis fanouškům prozradí, jak to všechno bylo ve skutečnosti a ukáže, že Šumava je přírodní ráj, který občas umí také překvapit. Součástí časopisu jsou i zajímavé rozhovory, fotografie a luštění pro volný čas.
 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VIDEO: Na Šumavě řádil vychytralý zloděj s vytříbeným vkusem! Proč vynechal zrovna muzeum?

TAJNOSTI Soni Norisové: Rodiče mi říkali, jestli nechci dělat něco pořádného!


Připomeňte si to nejlepší ze seriálu Policie Modrava: Který případ vás nejvíc zasáhl?