Zákulisí natáčení seriálu Policie Modrava: Nepříznivé počasí, problémy s koněm i složité pálení stodoly!

Natáčení je vždy náročné. Štáb se musí vypořádat s různými komplikacemi – třeba nečekanými zásahy počasí! Jaké zajímavosti unikly přímo z natáčecího placu?

Natáčení kriminálního seriálu Policie Modrava dalo hned během prvních dní, štábu pořádně zabrat. Režiséra Jaroslava Soukupa ale ani ty největší komplikace neodradily, a tak se jelo, i když hromy blesky padaly!

„Čtrnáct dní lilo, byly dva nad nulou a někdy se ten déšť měnil ve sněžení, a zrovna jsme natáčeli na takovým dost opuštěným místě – ranči FoglSang u Kašperských hor, prostě uprostřed lesů a těžké scény s mrtvým koněm. Takže tam byl pan veterinář ze Sušice, který koně uspal, aby vydržel aspoň 20 minut ležet! Samozřejmě jak na něj pršel ledový déšť, tak se probouzel po 6-7 minutách a bylo to tedy dost kruté!“

Komplikace během natáčení Policie Modravy! - 4
Zdroj: TV Nova Počasí komplikovalo i další scénu – požár seníku!

„My jsme dlouho hledali stodolu, kde se právě skladovalo to seno, a kterou bysme mohli zapálit. A našli jsme jednu poblíž Srní, jenže to je bohužel v Národním parku Šumava a tam je striktní zákaz cokoliv zapalovat, což je logické, navíc bylo léto, sucho, byl by malér, kdyby od toho něco chytlo! Takže to dopadlo tak, že jsme tu stodolu za Dlouhou vsí na vhodném místě postavili,“ říká režisér Soukup.

Herečku Zuzanu Norisovou alias kapitánku Janu Vinickou občas trošku potrápil přechod mezi rodnou slovenštinou a češtinou. Co o tomto problému sympatická herečka řekla? Tajně se domluvila s techniky!

Policie Modrava
Zdroj: TV Nova

VĚDĚLI JSTE ŽE:

Roubená chalupa, ve kterém bydlí pošťačka Válková, kterou hraje Jana Boušková, ve skutečnosti není na Modravě, ale na Hrádkách u Srní a je přes 200 let stará.

V obou řadách seriálu hrálo dohromady 442 herců a komparsu a ještě další desítky místních obyvatel Šumavy. První serie se natáčela přes osm, druhá čtyři a půl měsíců v původních místech a exteriérech v různých částech Šumavy. Žádná scéna nebyla natočena v ateliéru.

Policie Modrava
Policie Modrava

Podívejte se na reportáž, která fanouškům oblíbeného seriálu Policie Modrava připomene první řadu, a nechte se tak naladit na nové díly, které startují už tuto neděli 27. 8. v 20:20 na Nově!


NEPŘEHLÉDNĚTE

Nova.cz