V čem se režisér Soukup nechal inspirovat SKUTEČNOU ŠUMAVOU? S tímto si scénáristé hlavu lámat nemuseli!

Policie Modrava
Zdroj: TV Nova

Oblíbený kriminální seriál Policie Modrava ukazuje divákům jedinečné scenérie šumavské přirody. Věděli jste ale, že ne všechno vymysleli scénáristé od stolu? Toto je inspirovalo k nejedné dějové lince!

Policejní tým kapitánky Jany Vinické sice musí v každém díle řešit nejeden složitý případ, na druhou stranu ale seriál nechává divákům nahlédnout do soukromí jednotlivých postav. Od prvního dílu tak fanoušci s napětím sledují, jak se vyvíjí vztah krásné Jany a inženýra Hofmana, momentálně i doktora Beneše. Pro kterého se nakonec Jana rozhodne?

Policie Modrava - Jana Vinická
Zdroj: TV Nova

Nejen seriálová místa, ale i některé seriálové postavy jsou přímo inspirovány reálnými lidmi, kteří na Šumavě žijí celý život. Třeba taková recepční Bláhová, nebo Venca Kurva! A kdože posloužil jako jejich předloha?

Policie Modrava - start natáčení

Dlouholetá recepční Hotelu Srní, byla volnou inspirací pro roli recepční Bláhové, kterou hraje herečka Dagmar Čárová.

Policie Modrava - Táňa Medvecká - 1

Postavu Venci Kurvy přinesla do seriálu spisovatelka a scénáristka Naďa Horáková, která se podílela na scénářích několika dílů. Skutečný Venca Kurva žije na jižní Moravě.

Venca Kurva
Zdroj: TV Nova

A ještě jedna zajímavost ze scénáře seriálu unikla! Kurzy němčiny na Obecním úřadu v Srní, které jsou v několika dílech seriálu, nejsou výmyslem scenáristů. Donedávna se zde skutečně konaly a němčinu vyučovala dlouholetá starostka Srní Ivana Pěčová.

Komplikace během natáčení Policie Modravy! - 6
Zdroj: TV Nova

 

Sledujte seriál Policie Modrava každé pondělí ve 20:20 na Nově!

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

MUŽI JANY VINICKÉ: Vedle koho byste sympatickou kapitánku rádi viděli? HLASUJTE!

MŮŽETE TO BÝT PRÁVĚ VY: Kdo získal průvodce seriálem Policie Modrava? ZNÁME VÝHERCE!

TV Nova