VIDEO: Nebezpečné natáčení autonehody očima kaskadéra! Co v autě prasklo?

Zdroj: TV Nova

„Kdyby se toho člověk nebál, je to cesta na krchov,“ říká kaskadér Luděk Jelen, který během autonehody z prvního premiérového dílu Policie Modrava seděl po celou dobu v autě, jež mělo vyletět do vzduchu, udělat několik přemetů a spadnout do pole! Jak se člověk zavřený v autě určenému k demolici cítí? Takhle vypadá autonehoda očima kaskadéra!

Policie Modrava

Kaskadér Luděk Jelen pracuje na přípravě akčních scén už mnoho let, takže by se dalo říct, že ho nic moc už vyděsit nemůže. Sám ale říká, že pokud nemá člověk v takových situacích strach, je to jistá cesta na hřbitov!

V prvním díle kriminálního seriálu Policie Modrava mohli diváci vidět ošklivou nehodu, během které auto vyletělo z vozovky a dopadlo po několika přemetech do pole. Jak se taková scéna, která na obrazovce trvá několik vteřin, natáčí? A jak se cítí člověk, který je v autě určeném k demolici zavřený? O tom všem promluvil zkušený kaskadér Luděk Jelen, který nejenže celou scénu vymýšlel a připravoval, ale po celou dobu seděl v autě!
 

Režisér Jaroslav Soukup v rámci bezpečnosti nechtěl kaskadérovi povolit, aby si do auta sedl, protože hrozilo těžké zranění. Rozhodovalo se celých čtrnáct dní, zda si Luděk Jelen scénu zahraje, nebo bude auto vybaveno dálkovým ovládáním.

Policie Modrava - autonehoda
Zdroj: TV Nova


Jak se kaskadér v autě cítil? A co vše musel přopravit, než se do náročného kousku pustil? To vše zjistíte ve videu stějně jako odpověď na otázku, co všechno se během natáčení této scény tak úplně nepovedlo!


MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nova.cz