OBROVSKÝ ÚSPĚCH: Neuvěříte, kolik lidí sledovalo závěrečný díl druhé řady Policie Modrava!

Policie Modrava
Zdroj: TV Nova

Česká kriminálka z prostředí malebné Šumavy zakončila stylově druhou řadu na televizních obrazovkách – všech osm dílů sklidilo obří úspěch u diváků. Kolik lidí se na ně dívalo?

Policie Modrava

Už během první série seriál trhal rekordy ve sledovanosti, jeho průměrná sledovanost se vyhoupla na úctyhodných 1,98 milionu diváků na jednu epizodu! Dalo se tedy očekávat, že druhá řada na úspěch první naváže. A prognózy se vyplnily!

Skvělé výsledky druhé série divácky oblíbeného kriminálního seriálu Policie Modrava - 4
Zdroj: TV Nova


Průměrná sledovanost za poslední čtyři díly se v širší skupině 4+ pohybovala nad 2 miliony diváků. Nejsledovanější se stala závěrečná epizoda, odvysílaná tuto neděli 15. října, která dosáhla podílu na sledovanosti 39,49 % v CS 15-54 a v širší cílové skupině 4+ ji sledovalo 2,142 milionu diváků. Druhá série Policie Modrava v průměru nejvíce oslovila ženy ve věku 45-54 let, jejichž podíl na sledovanosti dosáhl 47,56 %, a muže ve věku 45-54 let s 43,18% share.

Skvělé výsledky druhé série divácky oblíbeného kriminálního seriálu Policie Modrava - 8
Zdroj: TV Nova


„Premiérové díly druhé řady seriálu Policie Modrava opět trhaly rekordy sledovanosti a znovu potvrdily status nejoblíbenějšího českého seriálu na televizních obrazovkách. Není proto jistě překvapením, že jsme se rozhodli pokračovat v této úspěšné spolupráci s panem režisérem Soukupem a diváci se mohou těšit na další premiérové díly, které pro ně chystáme,“ prozradila Alex Ruzek, ředitelka sekce programu skupiny Nova.

Skvělé výsledky druhé série divácky oblíbeného kriminálního seriálu Policie Modrava - 5
Zdroj: TV Nova


Policie Modrava úspěšně porážela i konkurenční pořady, když se od nasazení na televizní obrazovky v neděli 27. srpna stala pokaždé nejsledovanějším pořadem večera českého televizního trhu v cílových skupinách 15-54, 15+ a 4+! Druhá série seriálu bodovala i v žebříčku nejsledovanějších pořadů podzimní sezóny. Jednotlivé díly Policie Modrava obsadily prvních 5 míst, a to v cílových skupinách 15-54, 15+ a 4+. A dva díly seriálu se dokonce staly nejsledovanějšími pořady českého televizního trhu za letošní rok, a to v cílových skupinách 15+ a 4+.

Skvělé výsledky druhé série divácky oblíbeného kriminálního seriálu Policie Modrava - 9
Zdroj: TV Nova


„Jsem moc rád, že Policie Modrava II se opět stala nejúspěšnějším seriálem letošního roku, tak jako tomu bylo i před dvěma lety, kdy měla premiéru první řada. Cením si toho, že nás mají diváci rádi a že našemu seriálu fandí. Téměř mě dojaly některé příspěvky divaček na Facebooku Policie Modravy, když zjistily, že se bude vysílat poslední osmý díl. Nechtěly, aby jejich oblíbený seriál skončil… Budou si bohužel muset chvíli počkat, ale mám pro ně pozitivní zprávu. Připravujeme třetí řadu seriálu, kterou začnu točit příští rok. Všechny příznivce srdečně zdravím a doufám, že se jim i další pokračování Policie Modravy bude líbit,“ říká k úspěchům seriálu jeho autor a režisér Jaroslav Soukup.


NEPŘEHLÉDNĚTE: 

Maci/nova.cz