ZASTŘELENÁ MAMINKA: TOP 5 zajímavostí pondělní Modravy. Která scéna se musela povést napoprvé?

Policie Modrava - 13. díl - 1
Zdroj: TV Nova

Pondělní díl Policie Modrava bude nejen napínavý, ale také plný zajímavých drobností... Tušili jste například, že fresky, které zde uvidíte, pocházejí ze 14. století a jsou původní?

Policie Modrava

Ve 13. díle kriminálního seriálu Policie Modrava dojde k vraždě krásné a oblíbené Veroniky, kterou hraje herečka Aneta Krejčíková známá ze seriálu Ulice! Kdo mladou maminku zatřelil? Stopy postupně celý policejní tým dovedou k několika pachatelům, kteří byli s Veronikou v poslední době ve styku.

Policie Modrava - 13. díl - 6
Zdroj: TV Nova

1. Scény zastřelení Veroniky, kterou hraje Aneta Krejčíková, se natáčely u dnes už nepoužívaného skluzu plavebního kanálu za Sedlem u Srní. Před desítkami let tudy dřevaři spouštěli dřevo do řeky Křemelná, odkud se plavilo dál.

Policie Modrava - 13. díl - 7
Zdroj: TV Nova

2. Scény, kdy kluci házejí pušku do Křemelné, se natáčely u Stodůleckého mostu u Paští. Štáb musel mít povolení od Správy národního parku Šumava, protože lokalita natáčení se nacházela v I. chráněné zóně Národního parku.


Policie Modrava - 13. díl
Zdroj: TV Nova

3. Policejní kynolog se psem, který už hrál v předchozím dílu Pohřešovaná, je skutečný policejní kynolog Okresního ředitelství policie v Klatovech. Pes se jmenuje Bart. Scéna s ním se musela povést na první dobrou. Kynolog po dohodě s režisérem vyznačil pachovou trasu, poté se spustila kamera a pes bez problémů stopoval. Podruhé by už po stejné stopě nešel.

Policie Modrava - 13. díl - 9
Zdroj: TV Nova

4. Z katakomb v Klatovech se ve skutečnosti nikdy žádná mumie neztratila. Před pár lety prošly katakomby kompletní rekonstrukcí. Mumie ve skleněných rakvích jsou přes přes 200 let staré patří ke klatovským kuriozitám.


Policie Modrava - 13. díl - 1
Zdroj: TV Nova

5. Natáčelo se i v hřbitovním kostele na Mouřenci nad Annínem, kde pracuje restaurátor Klenka na obnově zašlých fresek. Ty jsou originální. Jedná se o vzácné gotické fresky ze 14. století s vyobrazením Posledního soudu a Ukřižování.

 

Na 13. díl krimi seriálu Policie Modrava s názvem Vražedné esemesky se dívejte už DNES večer 5. 6. od 20:20 na TV Nova.

 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

POLICIE MODRAVA: Sympatická pošťačka, nebo sprosťák Venca? Hlasujte o nejoblíbenějšího obyvatele Šumavy!

NEUVĚŘITELNÝ PŘÍBĚH: Šumavský bard Emil Kintzl a jeho znalosti hor. Pro filmaře zcela nepostradatelné!

Nova.cz