TO JMÉNO TROŠKU PŘEKVAPÍ. Legendární český střihač označil režiséra, s nímž nejraději pracuje

Dalibor Lipský je synem slavného režiséra Oldřicha Lipského. Po otci zdědil lásku k filmu a kinematografické tvorbě, avšak mnohem raději stoji za kamerou, než před ní.

Policie Modrava

Střihač Dalibor Lipský má na svém kontě přes čtyřicet celovečerních filmů i seriálů, v několika z nich se objevil také jako herec. Dle vlastních slov stejně rád pracuje na seriálech i celovečerácích – tvrdí, že pokud se příběh vyvíjí, jak má, a herci odvádějí poctivou práci, tak je to vždy zajímavé.

POLICIE MODRAVA: Při natáčení autonehody šlo o život - 71
Zdroj: TV Nova
 

Práce na filmu a je podle něj hlavně o spolupráci s režisérem. Pokud se štáb s režisérem rozumí, pokud na placi panuje pohodová atmosféra, tak i práce jde od ruky. Dalibor Lipský prozradil, že hrozně rád pracuje s režisérem Zdeňkem Troškou – stříhal jeho pohádky i komediální sériál Kameňák. Prozradil, že Troška je pohodář a hlavně nadšenec do své práce – a toto své nadšení pak předává celému štábu.

 

A na který svůj film vzpomíná úplně nejraději? A jak se mu pracovalo s vlastním otcem – legendárním režisérem Oldřichem Lipským? Podívejte se na video!

 

Seriál Policie Modrava, na jehož tvorbě se podílel Dalibor Lipský, můžete sledovat každou neděli od 20:15 na TV Nova!

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Nova.cz