Patálie během natáčení Modravy. S tímhle vším se musel štáb vypořádat

Aktualizováno 21.08.2019

Třetí řada Policie Modrava
Zdroj: TV Nova

Původní seriál televize Nova Policie Modrava se vrací s novými díly a znovu diváky přenese do prostředí malebné šumavské přírody, která ukrývá další kriminální případy. Těšit se můžete na osm nových příběhů inspirovaných skutečnými událostmi.

Na jaké zážitky z natáčení nejoblíbenější kriminálky budou tvůrci dlouho vzpomínat? Režisér Jaroslav Soukup popsal několik zásadních momentů.

• V díle Nešťastná láska je scéna, kdy jedna z ženských postav jede ostře lesní cestou a zabočí do zarostlého lomu. Jenže herečka nám těsně před natáčením řekla, že neumí řídit... Samozřejmě, že ve scénáři byla scéna přesně popsaná. Vyřešil jsem to tak, že si jedna z profesionálních řidiček, která vozila štáb na natáčení, oblékla kostým herečky a celou scénu odjezdila za ní.

Zdroj: TV Nova

• V epizodě Neznámý útočník se točily scény v motorovém vlaku, který jede v noci ze Sušice. Byl slunečný den, venku vedro 32 stupňů, ovšem v motoráku, který měl zalepená okna černými fóliemi, bylo kolem čtyřiceti...

• Obdobně jsme se „trefili“ do počasí ve scénách, které jsme
natáčeli ve velkém skleníku ve Velharticích. Slunce do nás pralo, teploty přes den dosahovaly 40 stupňů a všichni jsme byli doslova promočení.

Zdroj: TV Nova

• Při natáčení epizody Maily ze záhrobí  byly domluvené scény v kempu v Novém městečku. Všechno bylo dohodnuté, ale když jsme týden před natáčením přišli do kempu na poslední obhlídku, málem jsem omdlel. V restauraci byly původně staré dubové stoly a lavice. Jenže teď jsem koukal na zbrusu nové světlé stoly a lavice, ještě voněly dřevem. Byly tam jako pěst na oko. Řekl jsem produkci, že je nutné sehnat ty původní. Produkce zapracovala a opravdu se jim podařilo vypátrat, kde původní nábytek skončil. Rekvizitáři zařídili jejich převoz zpět do kempu a mohlo se točit. 
Zdroj: TV Nova

První epizodu nové řady kriminálky Policie Modrava uvidíte v neděli 1. září 2019 od 20:20 na TV Nova.

Podívejte se, na co se můžete v nové řadě Policie Modravy těšit:

Zdroj: TV Nova


Připomeňte si to nejlepší ze seriálu Policie Modrava: Který případ vás nejvíc zasáhl?