Zákulisí seriálu Policie Modrava: Filip Tomsa prozradil, co se děje, když jsou kamery vypnuté!

Aktualizováno 18.08.2019

Filip Tomsa

Osm nových kriminálních případů stojí před sympatickým mladým komisařem Kamilem Sedláčkem. Natáčení Policie Modrava ale není jen o soustředění před kamerou. Čím se herci a štáb baví mimo natáčení?

Filipe, vzpomenete si na pocity, jaké jste zažíval, když jste se vracel na Modravu?

Když jsem přijížděl do Srní na první natáčecí den, měl jsem pocit, že jsme se tu rozloučili před dvěma týdny, ne před dvěma lety. Štáb je z větší části stejný, kolegové také, pan režisér je stejně dobře připravený. Cestu na Modravu už všichni známe zpaměti, projezdili a prochodili jsme ji mnohokrát. Ale i když to tady známe už opravdu dobře, s každou další sérií poznáváme nové krásné lokace. 

S kým si rozumíte nejlépe?

Mám tady řadu přátel, nerad bych na někoho zapomněl. Nejvíc se vídáme s Michalem Holánem, je to můj spolužák ze školy.

Prý si tady každoročně děláte ve štábu různé naschvály. Oblepujete si auta... Co jste si provedli tentokrát?

Asi už jsme dospěli, tentokrát se žádné šílenosti neděly. Jen pár drobností, které ale přijdou zábavné jen nám. Jednu větší akci přichystal Michal Holán, který tam požádal svou přítelkyni o ruku. To se ale pečlivě plánovalo.

Který z nových dílů vás bavilo natáčet nejvíce?

Neumím vybrat jeden konkrétní. Baví nás s klukama točit akčnější scény, honičky s autem nebo scény se zbraní. Jsou to scény náročné na přípravu, ale užíváme si to víc než běžné dialogy. To je asi pochopitelné. Pro mě jsou nejnáročnější obrazy na služebně, kde chrlíme informace o pachatelích, obětech, místech činu... Jsou to špalky textu a zpravidla se podaří, aby nejtěžší obraz byl posledním celého dne, kdy je člověk už opravdu unavený. To jsem pak rád, že je konec dne.

Umíte si představit pracovat pro policii?

Přiznám se, že ne a ani jsem po tom nikdy netoužil. Chtěl jsem být pilot, v nejmladších letech dokonce vojenský pilot. Kariéra policisty mě nikdy nelákala.

 

Co se vám na Policii Modrava tak líbí?

Čisté kriminální linky. Jsem rád, že si Policie Modrava drží svoji milou tvář. Diváky nečekají žádná nemilá překvapení, nebudeme najednou hrát Ameriku. Bude to ale osm napínavých příběhů, které mě bavilo číst.

První epizodu nové řady nejoblíbenější kriminálky Policie Modrava uvidíte v neděli 1. září 2019 od 20:20 na TV Nova.

 

 


Připomeňte si to nejlepší ze seriálu Policie Modrava: Který případ vás nejvíc zasáhl?