Aktualizováno 3.4. 2017 11:43

TO JE SÍLA! Hodiny v maskérně i hrůzný zážitek pod zemí. Jak se točí scéna se zakopanou mrtvolou?

Policie Modrava: Ze zákulisí natáčení - 4
Zdroj: Archiv TV Nova

Natáčení pondělního dílu Policie Modrava dalo štábu pořádně zabrat! Lesníci totiž v lese našli hluboko pod hlínou mrtvolu. Jak se taková scéna natáčela? Svoje si užil nejen představitel oběti, ale i maskérky...

V epizodě nazvané Případ Strnad najdou lesní dělníci pozůstatky lidského těla zahrabaného v rašeliništi. „Měli jsme velký problém najít lokalitu, která je podmáčená, rašelinová, ale zároveň i bezpečná pro herce a štáb,“ vysvětluje režisér Jaroslav Soukup. Produkci pomohl místní šéf lesní správy, který doporučil lokalitu, jež vyhovovala natáčení scény, ale bohužel byla hůře dostupná.

Policie Modrava: Ze zákulisí natáčení - 3
Zdroj: Archiv TV Nova

„Vždycky je problém dostat štáb do takových končin, místa jsou rozbahněná a špatně sjízdná. Abychom se na toto místo vůbec dostali, museli jsme najmout firmu, která vysypala cestu na plac kamennou drtí. Jinak by technika zapadla,“ dodává režisér.
Mrtvola v Policii Modrava - 7
Zdroj: TV Nova

Při natáčení této scény se zapotil také herec Rostislav Trtík, který hrál zakopanou mrtvolu. „Kluci od stavby vykopali jámu podle velikosti herce, aby se tam „pohodlně“ vešel. Herec byl oblečený v neoprenu, přes který měl herecký kostým. Zasypaný tam ležel kolem čtyř hodin, než se scéna natočila,“ říká Soukup.
Policie Modrava: Ze zákulisí natáčení - 5
Zdroj: Archiv TV Nova

Maskéři se inspirovali fotkou nalezené mumie ze zahraničí, která ležela v rašelině sto let. Samotné nalíčení trvalo dvě až tři hodiny, maskéři na herce totiž nanášeli několik vrstev líčidel!

Další napínavý díl seriálu Policie Modrava s názvem Případ Strnad si nenechte ujít už dnes večer ve 20:20 na Nově!
 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

EXKLUZIVNÍ GALERIE: Vydání speciálu Policie Modrava na stáncích už dnes!

VIDEO: Soňa Norisová prožívala během natáčení Modravy velkou krizi! Co se jí stalo?

TV Nova

Diskuze

Tento článek zatím nikdo nekomentoval.