Publikováno 3. 10. 2017

Jaroslav Satoranský prozradil, která role ho proslavila. Je to Kuba, ale Krkonošské pohádky to nejsou!

Zdroj: TV Nova

Jaroslav Satoranský se pohybuje ve světě filmů a seriálů již více než 50 let. Jak herec vzpomíná na významné role své kariéry a co mu přineslo účinkování v seriálu Policie Modrava?

Policie Modrava

Významná ikona české kinematografie se mimo herectví věnovala i vyučování tohoto umění. Z osobností, které můžete znát z televizních obrazovek a filmových pláten a které prošly pod rukama Jaroslava Satoranského, můžeme zmínit například Filipa Tomsu, Ivanu Jirešovou nebo Jana Potměšila. „No, pro mne to bylo 26 nádherných let. Vyučoval jsem 8 let na DAMU a 18 let na konzervatoři,“ vzpomínal s úsměvem charismatický herec.

Policie Modrava - Jaroslav Satoranský
Zdroj: Nova.cz

I když je sám pan Satoranský vzorem pro spoustu herců a hereček, přiznává, že i on má své dva vzory: „Mým vzorem je můj pan profesor Vítězslav Vyreška a miloval jsem Františka Smolíka.“

Policie Modrava - 3. díl Magická síla - 7
Zdroj: Archiv TV Nova

Natáčení seriálu Policie Modrava se stalo hercovou srdeční záležitostí. Chválil si hlavně nádheru zdejší přírody a uvolněnou a rodinnou atmosféru během natáčení. „V hlavě mi utkvělo hlavně to, že se na plac chodilo s úsměvem a že pan režisér byl neuvěřitelně připravený. Já jsem se po mnoha letech vrátil před kameru, byl jsem moc šťastný,“ usmíval se herec.

A kde Jaroslav Satoranský jako Kuba začínal? Podívejte se na video.


Nenechte si ujít tuto hereckou legendu a sledujte ji každou neděli večer v seriálu Policie Modrava na Nově!


NEPŘEHLÉDNĚTE:

TV Nova

Diskuze

Tento článek zatím nikdo nekomentoval.