POLICIE MODRAVA: Drsná autonehoda a prostitutky, které se styděly hrát!

Už tuto neděli odvysílá televize Nova premiérový díl seriálu Policie Modrava, ve kterém dojde k těžké autonehodě herečky Ivany Jirešové. A natáčení české kriminálky není vůbec jendoduché...

 „Scénu, kdy pick-up vytlačí ze silnice malé auto Eriky, zajišťovali kaskadéři. Když auto vyletí ze silnice a překlápí se na střechu, tak v něm samozřejmě neseděla herečka, ale kaskadér Luděk Jelen, který byl oblečený v jejích šatech a na hlavě měl paruku. Příprava auta na havárii zabrala dva týdny. Muselo se uvnitř vyztužit speciální konstrukcí. Celou scénu havárie zabíralo několik kamer, protože se nedala opakovat,“ prozradil režisér Jaroslav Soukup.

Jaké jsou tři největší zajímavosti nedělního dílu?

Tento příběh byl napsán podle skutečnosti. Odehrál se v Německu. Dva důchodci unesli a věznili ve sklepě makléře, který jim zpronevěřil jejich úspory, které mu svěřili. Po dvou týdnech makléře pustili a on to nahlásil na policii. Konal se soud a oba důchodci vyli odsouzeni ke 2 letům vězení. Makléř, který to vše zavinil, vyvázl u soudu bez trestu.

 

Scény v erotickém klubu se natáčely v originálním klubu v Železné Rudě. Místní kněžky lásky však ve scénách odmítly vystupovat, takže prostitutky nakonec hrály dívky z Klatov, které s podobným řemeslem nemají nic společného.

Pro scénu, kdy neznámý muž hází na opuštěné louce do studny pistoli, musela produkce vybudovat novou studnu. Ty studny mají historické opodstatnění, zůstaly po Němcích, kteří na Šumavě žili. V padesátých letech se jejich chalupy zbouraly, ale ty studny zůstaly. Až před pár lety se zahrnuly zeminou, aby do nich náhodou nespadl neopatrný turista, kterých na Šumavě každým rokem přibývá.

Epizodu Čertův mlýn odvysílá televize Nova v neděli večer ve 20:20.

Staňte se fanouškem Policie Modrava na Facebooku

Sdílejte s přáteli:

Diskuze